projekt nr 40

40. Całodobowe pogotowie ratunkowe w Sopocie


Opis projektu

Projekt będzie służył wszystkim mieszkańcom. Mieszkańcy Sopotu od wielu lat skarżą się na brak możliwości uzyskania doraźnej pomocy w przypadku złamań kończyn i innych urazów, które nie wymagają pobytu w szpitalu. W przychodni na ulicy Chrobrego w Sopocie znajduje się specjalistyczny sprzęt (RTG, USG), który mógłby być wykorzystywany przez pogotowie. Należałoby zatrudnić chirurga oraz technika radiologa aby w nocy, w weekendy i święta można było korzystać z ich pomocy. W Sopocie mieszkańcy i turyści uprawiają wiele sportów, które często mogą kończyć się urazami. Powinni mieć możliwość skorzystać z pomocy w Sopocie zamiast jeździć do odległych szpitali. Kilka lat temu w Sopocie istniało pogotowie przy ulicy Chrobrego i należy do tego rozwiązania powrócić.

Opis lokalizacji

Przychodnia lekarska przy ulicy Chrobrego.

Projekt wyceniono na kwotę 1 mln zł - składa się ona z kosztów wynagrodzenia (chirurg, pielęgniarka, technik rtg), dozoru i zakupu materiałów. Samo wynagrodzenie wynosi 934 000 zł rocznie.
Nie ma pewności czy znajda się lekarze chcący podjąć zatrudnienie (w ostatnim roku sopockie pogotowie nie mogło zatrudnić lekarzy z uwagi na brak chętnych do podjęcia pracy). W przypadku poddania projektu pod głosowanie kwota zostanie zarezerwowana ale nie ma pewności wykonania zadania.

Ponad to konieczna jest zmiana tytułu zadania na "Całodobowa opieka medyczna w Sopocie", gdyż nazwa "pogotowie" oznacza instytucję, która już istnieje w Sopocie.