projekt nr 35

35. Taniec w przestrzeni publicznej – warsztaty dla mieszkańców


Opis projektu

Projekt skierowany jest do roznych grup wiekowych, z naciskiem jednak na 50+. Intencja jego jest podniesienie swiadomosci jak funkcjonuje organizm ludzki, mechanika ruchu, zasady dzialania stawow i powiezi - tak aby swiadomie wiedziec jak prawidlowo i pieknie chodzic, stac, siedziec, tanczyc, dzwigac...
Warsztaty mialyby forme seminariow teoretycznych z modelem i projekcjami, warsztatow w niewielkich grupach gdzie uczestnicy poznaliby wiele cwiczen i zasad ruchu NA BAZIE TANCA, oraz indywidualnych zajec. Motywujacym elementem bylyby regularne potancowki : Tanga Argentynskiego, KIzomby i Tancow Afro-Latynowskich w przestrzeni publicznej.

Opis lokalizacji

1. Na lonie natury - np plazy, w lesie 2. W salach taneczno-ruchowych domow sasiedzkich, Zakladu Balneologicznego, etc 3. W Muszli Koncertowej na MOLO lub innym miejscu gdzie mozliwe jest poprowadzenie warsztatu i potancowki z dj.

Jedyne miejsca w przestrzeni publicznej do zorganizowania tego rodzaju zajęć do skwer kuracyjny bezpośrednio przy muszli koncertowej lub opera leśna - przy założeniu, że do zorganizowania tych zajęć bedzie potrzebne nagłośnienie. w sytuacji kiedy nagłośnienie nie jest wymagane do przeprowadzenia tych zajęć to każda inna przestrzeń publiczna sopotu może być wykorzystana. brak jest w opisie projektu wskazanej dokładnie proponowanej lokalizacji do przeprowadzenia tego rodzaju zajęć a to bardzo ważne dla ustalenia możliwości zorganizowania takich zajęć. dodatkowo tego rodzaju zajęcia są w ofercie sopockich domów sąsiedzkich, które dedykowane są mieszkańcom sopotu.