projekt nr 39

39. BBQ Sopot - ustawienie kolejnych grilli ogólnodostępnych na terenie Sopockich Błoni


Opis projektu

Sopot należy do najbardziej słonecznych miejsc w Polsce. Szeroka, piaszczysta plaża i bogate tereny zielone sprawiają, że miasto jest mekką dla turystów krajowych i zagranicznych. Z roku na rok poprawia się zagospodarowanie miasta i infrastruktura turystyczna. Co jednak zrobić, by dodatkowo umilić ludziom czas i wyjść na przeciw oczekiwaniom mieszkańców i turystów? Odpowiedź jest jedna: grill. Jak dowodzą badania - to jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu w Polsce. Oprócz plażingu i jazdy rowerem. Grill to synonim czasu wolnego, relaksu i spotkań w gronie znajomych. To ziszczenie oczekiwań zapracowanych na co dzień ludzi, marzących o zatrzymaniu się w miejscu i odpoczynku na łonie natury. To także proty sposób na zachęcenie mieszkańców i turystów do wspólnego biesiadowania pod chmurką.
Wiele miast na świecie proponuje tego typu ofertę. Ogólnodostępne grille wandaloodporne, przygotowane do wielokrotnego korzystania. Zbudowane w miejscach stwarzających bezpieczne warunki do korzystania z BBQ - w których zagrożenie ogniem jest najniższe, a możliwość jego ugaszenia szybka. Plaża, miejsca w okolicy cieków wodnych, czy otwarte tereny zielone - to doskonałe przykłady lokalizacji stanowisk do grillowania. Proste betonowo - stalowe konstrukcje pozwalające na długotrwałe i wielokrotne użytkowanie BBQ w ciągu roku, z koszami na odpady po-grillowe (zużyty węgiel drzewny/ brykiet, resztki jedzenia, opakowania, itp.) i ujęciem wody. To główne założenia stanowisk grillowych w Sopocie. Pozwoli to przybliżyć ludzi do natury, wyciągnie z domu (sprzed TV i komputera) i zachęci do wspólnego spędzania wolnego czasu i przygotowywania posiłków na łonie natury. Tak modne w ostatnich latach gotowanie - zyskałoby nowy wymiar w Sopocie. Niech nasze miasto wyznaczy nowe trendy kulinarno - społeczno - rekreacyjne na mapie Polski. LET'S BBQ!
Załączone zdjęcia: źródło: www.weekendnotes.com, Etienne Frossard.

Po weryfikacji wniosku ustalono z winoskodawcą poddanie pod głosowanie rozbudowę stanowisk do grillowania na Sopockich Błoniach. Zmiana wynika z dbałości o jakość powierza w pasie nadmorskim.

Opis lokalizacji

Sopockie Błonia między ul. Polną a Bitwy pod Płowcami

Projekt możliwy do realizacji na Sopockich Błoniach gdzie już istnieją dwa ogólnodostępne grille. Zamianę miejsca uzgodniono z wnioskodawcą.