projekt nr 54

54. Rehabilitacja neurologopedyczna - projekt dofinansowania terapii


Opis projektu

Projekt dofinansowania rehabilitacji ludzi po ciężkich udarach mózgu, operacjach w obrębie mózgu będzie służył całemu starzejącemu się społeczeństwu
Sopotu i oczywiście ich rodzin. W obecnej chwili w Sopocie nie ma żadnego gabinetu neurologopedy , chociaż jest wiele placówek z rehabilitacją ruchową.
Za wszystkie wizyty u logopedy dla dorosłych lub neurologopedy trzeba za każdą wizytę płacić od 80,- zł do 120,- zł - są to ogromne pieniądze, gdyż ponowna nauka mowy trwa długo. Cierpią na tym chorzy i ich rodziny. Sopot jest miastem ludzi starszych /emerytów/, których niestety w wielu przypadkach nie stać na tak drogą rehabilitację. Skoro Gmina Miasta Gdańsk postanowiła pomóc takim ludziom i ma uruchomiony program logopedyczny to chyba Sopot może wygospodarować z budżetu kwotę, która umożliwiłaby zatrudnienie chociaż jednego neurologopedy - żeby ta rehabilitacja była bezpłatna.
Dziękuję za pochyleniem się nad tym bardzo ważnym projektem.

Opis lokalizacji

Gabinet neurologopedy można otworzyć w jednym z istniejących Ośrodków Zdrowia lub w Sanatorium.

Projekt możliwy do zrealizowania. Koszt rehabilitacji jednej osoby to 3300 zł miesięcznie przy założeniu, że osoba jest rehabilitowana codziennie ( jest to wskazane u osób świeżo po udarze, wylewie) , częstotliwość rehabilitacji zależy od stanu w jakim jest pacjent. proponujemy zabezpieczenie kwoty około 100 tyś zł na realizacje projektu na cały rok.