projekt nr 17

17. Pracownia dla matek


Opis projektu

Pomysł zrodził się z przemyśleń sopockich mam, których jest coraz więcej, a którym brakuje inicjatyw, które pozwolą je zaktywizować do wyjścia z domu i aktywnego uczestniczenia w życiu miasta pomimo opieki nad dziećmi.
Brak udogodnień w miejscach publicznych, warsztatów, zajęć ruchowych czy po prostu miejsc, gdzie matka, która nie może/ nie chce lub nie ma z kim zostawić dziecka mogłaby spędzić konstruktywnie czas stał się motywatorem do zgłoszenia tego projektu.

Ideą jest stworzenie lokalnej społeczności matek, które podzielą się swoimi doświadczeniami, wyruszą na wspólny spacer, zorganizują warsztat/ wykład lub po prostu spotkają się na kawę.

Projekt zakłada stworzenie fizycznego miejsca przystosowanego do dzieci, gdzie można byłoby swobodnie realizować wyżej wymienione aktywności.

Założenia:

Wyznaczenie miejsca dla matek i przystosowanie go do ich potrzeb:
(sala do ćwiczeń, meble, zabawki, stoły, rzutnik, pomoce do ćwiczeń, kuchnia)

Dla kogo:

Projekt ma służyć młodym matkom, które pozostają w domu z dziećmi, a które nie mogą aktywnie uczestniczyć w życiu miasta ze względu na brak udogodnień (brak zadaszonych placów zabaw, przystosowanych restauracji i kawiarni, zajęć ruchowych dla matek, które chcą wrócić do formy, ale nie mają z kim zostawić dziecka, grup wsparcia, wykładów i wielu innych).

Opis lokalizacji

Lokal przystosowany do wjazdu z wózkiem.

Dla realizacji projektu istotne jest znalezienie odpowiedniego lokalu, który spełnił by warunki dla zorganizowania takiej pracowni. w zasobach miejskich może brakować odpowiedniego lokalu. projekt może być realizowany przez gminę pod warunkiem znalezienia odpowiedniego miejsca na tego rodzaju działania. projekt jest z zakresu spraw społecznych.